Omega 'Constellation'. Vintage herreur i 18 kt. guld med gylden skive, ca. 1968

Varenummer: 6288188

Næste bud: DKK 12.000
Vurdering: DKK 15.000

Vintage herrearmbåndsur fra Omega, model Constellation, ref.nr.; 157.0001, cal. 712, i urkasse af 18 kt. guld, gylden skive med stregindeks, riflet optrækskrone med logo, mineralglas, monteret med senere Hirsch læderrem med original, forgyldt Omega spænde, mekanisk urværk med automatisk optræk. Ø. 34,3 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Dette er et af Lauritz’ særligt udvalgte luksusure.

DKK 12.000
Auktionen afsluttes:  11-02-2023 21:03:00