Vurdering:
15.000
Vintage herrearmbåndsur fra Omega, model Constellation, ref.nr.; 157.0001, cal. 712, i urkasse af 18 kt. guld, gylden skive med stregindeks, riflet optrækskrone med logo, mineralglas, monteret med senere Hirsch læderrem med original, forgyldt Omega spænde, mekanisk urværk med automatisk optræk. Ø. 34,3 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
12-03-2023 19:02:52