Vurdering:
19.000
Herrearmbåndsur fra Omega, model De Ville, ref.nr.: 125.0050 / 325.0050, cal. 651, i urkasse af 18 kt. guld, sølvfarvet skive med stregindeks, separat sekundviser, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med nyere rem med forgyldt spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 34,3 mm. Medfølges af boks, kasse, kortholder samt manual (IKKE certifikat). Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
30-06-2023 19:48:13