Omega 'De Ville Prestige 34,5mm'. Herreur i 18 kt. guld og stål med sølvfarvet skive, ca. 1998

Varenummer: 6210886
Auktionen er ikke begyndt
Næste bud: DKK 14.500
Vurdering: DKK 19.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Herrearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige, ref.nr.: 196.1150, cal. 1532, serienr.: 59678627, i urkasse af stål med lynette af 18 kt. guld, sølvfarvet skive med forgyldt stregindeks, datoangivelse ved 3" position, safirglas, monteret med original lænke af 18 kt. guld og stål, quartz urværk. Ø. 34,5 mm. Indvendig L. ca. 17,5 cm. Medfølges af boks, kasse, manual samt kortholder (IKKE certifikat). Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Auktionen afsluttes:  10-07-2022 20:07:52
Showroom:   Vejle, DK