Omega 'Seamaster 120'. Herreur i 18 kt. guld og stål med gylden skive, ca. 1998

Varenummer: 6214079
Vurdering: DKK 14.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120M, ref.nr.: 196.1501 / 396.1501, cal. 1438, serienr.: 54511264, i urkasse af stål med lynette af 18 kt. guld, gylden skive med punkt- og stregindeks, datoangivelse ved 3" position, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original stållænke med forgyldt Omega-logo, quartz urværk. Ø. 36 mm. Indvendig L. ca. 19 cm. Medfølges af generisk etui. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Auktionen afsluttes:  02-07-2022 20:07:54
Showroom:   Vejle, DK