Vurdering:
14.000
Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120M, ref.nr.: 196.1501 / 396.1501, cal. 1438, serienr.: 54511264, i urkasse af stål med lynette af 18 kt. guld, gylden skive med punkt- og stregindeks, datoangivelse ved 3" position, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original stållænke med forgyldt Omega-logo, quartz urværk. Ø. 36 mm. Indvendig L. ca. 19 cm. Medfølges af generisk etui. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
09-08-2022 20:30:06