Omega 'Seamaster 120'. Herreur i stål med sort skive med dato, ca. 1994

Varenummer: 6278489
Vurdering: DKK 8.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120M, ref.nr.: 196.1501, cal. 1438, serienr.: 54873845, i urkasse af stål med glat lynette, sort skive med streg- og punktindeks, datoangivelse ved 3" position, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original stållænke med forgyldt Omega-logo, quartz urværk. Ø. 36 mm. Indvendig L. ca. 20 cm. Medfølges af generisk etui. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  25-11-2022 20:38:19