Omega 'Seamaster 120M Jacques Mayol'. Limiteret dameur i stål med blå skive - boks + cert. 2000

Varenummer: 6329514
Auktionen er ikke begyndt
Næste bud: DKK 7.400
Vurdering: DKK 9.600

Limiteret damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120M Jacques Mayol, ref.nr.: 2586.80.00 (596.1521), cal. 1424, serienr.: 56879922, produceret i kun 2.000 nummererede eksemplarer, hvoraf dette er nr. 323, i urkasse af stål, blå, delvist bølget, skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, glat lynette, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke af stål med foldelukke med forgyldt logo, quartz urværk. Ø. 27 mm. Indvendig L. ca. 16,5 cm. Medfølges af boks, kasse, manual, ét ekstra led, samt japansk certifikat fra 2000. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  03-02-2023 19:56:12