Omega 'Seamaster Aqua Terra 36mm'. Herreur i 18 kt. guld og stål, ca. 1998

Varenummer: 6246890
Auktionen er ikke begyndt
Næste bud: DKK 21.000
Vurdering: DKK 28.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Aqua Terra, ref.nr.: 196.1114, cal. 1538, serienr.: 58758853, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med forgyldt stregindeks, datoangivelse ved 3" position, glat lynette af 18 kt. guld, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke af 18 kt. guld og stål, quartz urværk. Ø. 36 mm. L. ca. 17 cm. Medfølges af boks, kasse, manual, fire ekstra led samt kortholder (IKKE certifikat). Fremstår med lettere brugsspor (nyligt poleret). Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Auktionen afsluttes:  23-08-2022 20:16:39
Showroom:   Vejle, DK