Omega 'Seamaster Aqua Terra 36mm'. Herreur i 18 kt. guld og stål, ca. 1998

Varenummer: 6279317

Næste bud: DKK 23.000
Vurdering: DKK 30.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Aqua Terra, ref.nr.: 196.1114, cal. 1538, serienr.: 58758853, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med forgyldt stregindeks, datoangivelse ved 3" position, glat lynette af 18 kt. guld, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke af 18 kt. guld og stål, quartz urværk. Ø. 36 mm. L. ca. 17 cm. Medfølges af boks, kasse, manual, fire ekstra led samt kortholder (IKKE certifikat). Fremstår med lettere brugsspor (nyligt poleret). Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Dette er et af Lauritz’ særligt udvalgte luksusure.

DKK 23.000
Auktionen afsluttes:  06-12-2022 20:06:42