Omega 'Seamaster Aqua Terra 36mm'. Herreur i 18 kt. guld og stål, ca. 1998
Hammerslagspris:
23.000
Vurdering:
30.000
Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6389126 Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Aqua Terra, ref.nr.: 196.1114, cal. 1538, serienr.: 58758853, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med forgyldt stregindeks, datoangivelse ved 3" position, glat lynette af 18 kt. guld, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke af 18 kt. guld og stål, quartz urværk. Ø. 36 mm. L. ca. 17 cm. Medfølges af boks, kasse, manual, fire ekstra led samt kortholder (IKKE certifikat). Fremstår med lettere brugsspor (nyligt poleret). Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
04-06-2023 19:53:30
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
2313741
04-06-2023
16:11:42
23000