Omega 'Seamaster Cosmic'. Vintage herreur i forgyldt stål med sølvfarvet skive, ca. 1969

Varenummer: 6233189

Næste bud: DKK 4.000
Vurdering: DKK 6.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Vintage herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Cosmic, ref.nr.: 135.017 SP, i urkasse af forgyldt stål, sølvfarvet skive med stregindeks, original optrækskrone, original plexiglas, monteret med nyere læderrem med forgyldt Omega-spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 35 mm. Fremstår med brugsspor, patineret skive, time-viser med tryk. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Auktionen afsluttes:  17-08-2022 20:11:11
Showroom:   Vejle, DK