Varenummer: 6233189
Vurdering: DKK 6.000

Vintage herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Cosmic, ref.nr.: 135.017 SP, i urkasse af forgyldt stål, sølvfarvet skive med stregindeks, original optrækskrone, original plexiglas, monteret med nyere læderrem med forgyldt Omega-spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 35 mm. Fremstår med brugsspor, patineret skive, time-viser med tryk. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  13-09-2022 18:15:50