Omega 'Seamaster Professional 200 M'. Herreur i delvist forgyldt stål med gylden skive, ca. 1986

Varenummer: 6222730
Hammerslagspris: DKK 7.400
Vurdering: DKK 10.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Professional 200M, ref.nr.: 396.1042, cal. 1441, serienr.: 50879453, i urkasse af stål, gylden skive med punkt- og stregindeks, datoangivelse ved 3" position, justerbar lynette, safirglas, monteret med original lænke med foldelukke, quartz urværk. Ø. 36,5 mm. Indvendig L. ca. 18 -18,5 cm. (ca. 21 cm. med åben forlænger). Medfølges af Omega boks. Fremstår med brugsspor (nyligt poleret). Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Auktionen afsluttes:  10-08-2022 20:21:00
Showroom:   Vejle, DK

2253725 10-08-2022 17:59:18 DKK 7400