Omega 'Seamaster Professional 200 M'. Herreur i delvist forgyldt stål med gylden skive, ca. 1986
Hammerslagspris:
7.400
Vurdering:
10.000
Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Professional 200M, ref.nr.: 396.1042, cal. 1441, serienr.: 50879453, i urkasse af stål, gylden skive med punkt- og stregindeks, datoangivelse ved 3" position, justerbar lynette, safirglas, monteret med original lænke med foldelukke, quartz urværk. Ø. 36,5 mm. Indvendig L. ca. 18 -18,5 cm. (ca. 21 cm. med åben forlænger). Medfølges af Omega boks. Fremstår med brugsspor (nyligt poleret). Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
10-08-2022 20:21:00
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
2253725
10-08-2022
17:59:18
7400