Omega 'Seamaster Professional'. Dameur i stål med brillantbesat skive, ca. 2010

Varenummer: 6293136

Næste bud: DKK 18.500
Vurdering: DKK 24.000

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Professional 300M, ref.nr.: 212.30.28.61.51.001, cal. 1424, serienummer: 91782770, i urkasse af stål, sort, bølget skive med brillantbesat punktindeks, Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VVS-VS, datoangivelse ved 3" position, justerbar lynette, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke af stål med foldelukke med forgyldt logo, quartz urværk. Ø. 28 mm. Indvendig L. ca. 17 cm. Medfølges af boks, kasse, manual samt kortholder (IKKE certifikat). Fremstår med lettere brugsspor (nyligt poleret). Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Dette er et af Lauritz’ særligt udvalgte luksusure.

DKK 18.500
Auktionen afsluttes:  06-12-2022 20:20:42