Omega. 'Speedmaster Date' Chronometer Automatic, herreur af stål Ø 40 mm

Varenummer: 6200685
Hammerslagspris: DKK 19.000
Vurdering: DKK 24.000

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6254215
Omega, Speedmaster Date, ref.nr.: 3211.31.00, cal. 1164, serienr.: 86421257, urkasse af stål, 'panda'-skive med stregindeks, udvendig tachymeterkrans med arabertal, datoangivelse ved 3" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med stållænke med foldespænde med logo, automatisk chronometercertificeret urværk. Ø. 40 mm. Indvendig L. 18 cm. Medfølges af boks, kasse, manual, kortholder, pictogram, chronometercertifikat, tag, to ekstra led samt stemplet certifikat fra 2014. Fremstår med lette brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  14-07-2022 20:42:10

2128415 14-07-2022 20:38:27 DKK 19000