Omega. 'Speedmaster Date' Chronometer Automatic, herreur af stål Ø 40 mm

Varenummer: 6200685

Næste bud: DKK 19.000
Vurdering: DKK 24.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Omega, Speedmaster Date, ref.nr.: 3211.31.00, cal. 1164, serienr.: 86421257, urkasse af stål, 'panda'-skive med stregindeks, udvendig tachymeterkrans med arabertal, datoangivelse ved 3" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med stållænke med foldespænde med logo, automatisk chronometercertificeret urværk. Ø. 40 mm. Indvendig L. 18 cm. Medfølges af boks, kasse, manual, kortholder, pictogram, chronometercertifikat, tag, to ekstra led samt stemplet certifikat fra 2014. Fremstår med lette brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Auktionen afsluttes:  09-07-2022 20:19:49
Showroom:   Aalborg, DK