Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Ure
Herreure
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Omega. Vintage herreur i 9 kt. guld med hammerautomatik, ca. 1950
:
6219294
Hammerslagspris
:
7.600
Vurdering
:
9.600
Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6264997
Vintage herrearmbåndsur fra Omega, ref.nr.: 13308, cal. 351, i urkasse af 9 kt. guld, lys "pie-pan" skive med stregindeks, riflet optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med nyere læderrem med forgyldt spænde, mekanisk urværk med hammerautomatik. Ø. 34,5 mm. Fremstår med brugsspor, lettere patineret skive. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Uret er produceret med henblik på salg i England, hvorfor også urkassen er udført på bestilling hos det engelske firma Dennison.
23-08-2022 18:58:01
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
1785093
18-08-2022
22:23:22
7600
Til toppen