Omega. Vintage herreur i stål med gylden skive, ca. 1953

Varenummer: 4999548
Hammerslagspris: DKK 1.300
Vurdering: DKK 2.000

Vintage herrearmbåndsur fra Omega, i urkasse af stål, ref.nr.: 2667-7SC, cal. 420, gylden skive med arabertal og stregindeks, plexiglas, monteret med nyere rem med forgyldt spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 32,5 mm. Fremstår med brugsspor, plexiglas med revne og træthedstegn. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.
Auktionen afsluttes:  16-05-2018 20:53:00