Orientalsk chatol af hardwood, 20. årh.

Varenummer: 6326212
Hammerslagspris: DKK 650
Vurdering: DKK 1.200

Orientalsk chatol af hardwood med indlægninger af perlemor, front med nedfældig skriveklap bag hvilken små rum og skuffer, herunder skuffer og låger. H. 106, B. 91, D. 44-75 cm. Lås medfølger ikke. Fremstår med alders- og brugsspor.
Auktionen afsluttes:  26-01-2023 18:29:27

1419765 26-01-2023 17:18:27 DKK 650
1540903 25-01-2023 10:24:11 DKK 600