Oris 'Big Crown Moonphase Complication'. Herreur i stål med sølvfarvet skive, 2000'erne

Varenummer: 6233045

Næste bud: DKK 8.000
Vurdering: DKK 12.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Herrearmbåndsur fra Oris, model Big Crown Moonphase Complication, ref.nr.: 7566, cal. 581, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med arabertal og stregindeks, ugedag- og datoangivelse, månefase, plexiglas, monteret med original stållænke med foldespænde, automatisk urværk. Ø. 38 mm. Indvendig L. ca. 20 cm. Fremstår med brugsspor, ridser på plexiglas. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Auktionen afsluttes:  13-08-2022 19:19:28
Showroom:   Vejle, DK