Kategori  Vurdering

Ubekendt maler, 1800-tallet, Landskabsparti med kirke Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5037392

Varenummer: 5028382
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK 1.200
Ubekendt maler, 1800-tallet. Landskabsparti med kirke. Sign. monogram OH 1876. Olie på lærred. 27 x 33 cm. (41 x 47) cm. Medfølgende brev fra Jørgen Haslund, der vurderer maleriet som ægte. Fremstår med krakeleringer og enkelte mindre afskalninger.

Tekst ændret

Auktionen afsluttes:  19-06-2018 18:00:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej

9498 13-06-2018 21:08:04 DKK 300