Vurdering:
28.000
Øreringe HOLLYWOOD doneret af Mai Manniche / JEWLS CPH.
Overdådige øreringe med grønne peridot ædelsten og diamanter
Smukke, eksklusive store øreringe med et miks af diamanter og peridot. Øreringene sættes fast i ørerne med en ørestikker. Alt i alt nogle meget unikke øreringe, som uden tvivl vil vække opsigt og være med til at pifte ethvert outfit op! Et par øreringe der er Hollywood værdig. Normalpris DKK 34.995.
Diamantspecifikation:
- 2.75 carat
- Singlecut
- Farve (colour) LM
- Klarhed (clarity) VS2
Når du køber et diamantsmykke fra JEWLS CPH modtager du også et ægthedscertifikat.
- Længde = 9,5 cm og bredde 5,3 cm (på det bredeste sted).
- 24 kt. forgyldt sterling sølv
- Sort 925 sterling sølv
- 14 karat guld
- Peridot
- Diamanter
Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk Cancer 2015. Lauritz.com donerer således både køber- og sælgersalær.
Se alle auktionerne til fordel for Knæk Cancer 2015
Bemærk: Hvis varen er en oplevelse skal den bruges inden udgangen af 2016, med mindre andet skrevet. Den endelige dato for arrangementet aftales mellem vinderen af auktion og donatoren. På alle oplevelser (altså ikke-fysiske varer) udleveres der et gavekort/bevis/mail med kontaktoplysninger.
I henhold til forbrugeraftalelovens § 17, stk. 2, nr. 1 er der ikke fortrydelsesret på rekreative fritidsaktiviteter, som fx kulturarrangementer, rejser eller oplevelser, hvis det fremgår af auktionen, hvilken dag eller inden for hvilken bestemt periode, den pågældende tjenesteydelse skal udføres.
Alle varenumre kan afhentes hos Lauritz.com, i det showroom hvor varen er til salg. For effekter hos Lauritz.com i Herlev kan varer først afhentes fra mandag d. 26. okt. kl. 14.00.
01-01-1990 00:00:00