P. C. Skovgaard. Parti med bøgeskov ved en skovsø

Varenummer: 6254321
Hammerslagspris: DKK 3.600
Vurdering: DKK 4.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

P. C. Skovgaard (1817-1875). Parti med bøgeskov ved en skovsø. Olie på lærred. Usign. 27 x 23,5 (34 x 30,5) cm.
Fremstår kraftigt restaureret; dubleret lærred; nyere blændramme.

Auktionen afsluttes:  11-09-2022 19:30:28
Showroom:   Herlev, DK