Vilhelm P. Jensen. Landskabsparti fra Ribe, 1908

Varenummer: 5368705
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK 1.000

Vilhelm P. Jensen (1886-1933). Landskabsparti fra Ribe, olie på lærred, sign. Vilh. P. Jensen samt stedsbetegnet og dateret Ribe 1908. 48 x 69 cm (63 x 85 cm). Fremstår med lille afskalning og fine, stedvise krakeleringer.

Auktionen afsluttes:  01-07-2019 20:10:00

57461 24-06-2019 21:32:28 DKK 300