Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Maleri og skulpturer
Ældre billedkunst
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Paul Bærentzen, marine, olie på lærred
:
6117448
Hammerslagspris
:
Vurdering
:
3.000
Paul Bærentzen 18-1900 tallet. Marine med skibe i høj sø / redningsaktion, olie på lærred, signeret og dateret 1920. På rammen messingplade med teksten: 'På søen når den skummer vred, når undergang er ventet er han den rette øvrighed som tropdser elementet man følger hvert hans råb som lød igennem stormens tuden thi fælles drift i fælles nød er først at frele skuden'. H.66 x 106 cm (95 x 135 cm) Aldersrelateret stand, stor guldramme med afslag.
21-11-2021 19:27:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
2054851
16-11-2021
15:15:30
2000
Til toppen