Paul Fischer. Parti fra København, olie på lærred

Varenummer: 5731074
Hammerslagspris: DKK 54.000
Vurdering: DKK 80.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Paul Fischer (1860-1934). Parti fra København med Kommunehospitalet og Sankt Andreas kirke i baggrunden. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred.40 x 56 cm. (50 x 66) cm.

Auktionen afsluttes:  01-09-2020 19:56:00
Showroom:  DK, Hørsholm, Hammervej 1