Peder Mønsted. Strandparti ved aftentide

Varenummer: 6083978

Næste bud: DKK 14.000
Vurdering: DKK 30.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Peder Mønsted (1859-1941). Strandparti ved aftentide, hestekærre kørende langs strandvejen, olie på lærred, sign. P.M. 1877. 31,5 x 42 cm (43,5 x 53,5 cm). Fremstår med dubleret lærred, retoucheringer.

Auktionen afsluttes:  18-05-2022 21:03:19
Showroom:   Vejle, DK