Per Kirkeby. cd Komposition. Lito

Varenummer: 6110373

Næste bud: DKK 2.000
Vurdering: DKK 3.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Komposition af Per Kirkeby (f. 1938). Litografi. Komposition. Sign. PK 99 i bly. Indrammet. 52 x 38 cm (73 x 57). Afbildet og omtalt s. 6 i Mikael Wivel: "Per Kirkeby Stentryk"

Auktionen afsluttes:  04-12-2021 20:11:00
Showroom:  Nivå