Per Kirkeby. cd Komposition. Lito

Varenummer: 6110373
Hammerslagspris: DKK 2.000
Vurdering: DKK 3.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Komposition af Per Kirkeby (f. 1938). Litografi. Komposition. Sign. PK 99 i bly. Indrammet. 52 x 38 cm (73 x 57). Afbildet og omtalt s. 6 i Mikael Wivel: "Per Kirkeby Stentryk"

Auktionen afsluttes:  11-12-2021 19:21:00
Showroom:   Nivå, DK

2154482 07-12-2021 19:42:10 DKK 2000