Per-Olof Scotte for Ikea. Model 'Premiär-69'. Lænestol

Varenummer: 6071592

Næste bud: DKK 6.000
Vurdering: DKK 8.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Per-Olof Scotte for Ikea. Model 'Premiär-69'. Lænestol med stel af egetræ, sæde og ryg betrukket med læder. H. 73 Sh. 40 B. 63 D. 60 cm. Fremstår med patina/brugsspor herunder ridser og mærker på skind.

Auktionen afsluttes:  02-07-2022 19:46:43
Showroom:   Kolding, DK