Peter Hansen, akvarel, landskab med spadserende kvinde

Varenummer: 6273390
Hammerslagspris: DKK 600
Vurdering: DKK 2.400
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Peter Hansen (1868-1928): Bakket sommerlandskab med spadserende kvinde på sti. Akvarel på papir, indrammet med glas. Signeret i bly PH. Lysmål: 27 x 37 cm. (34 x 44 cm.)

Auktionen afsluttes:  25-09-2022 19:50:00
Showroom:   Odense, DK