Peter Hertz. Lille senempire kande af sølv, København ca. 1850

Varenummer: 6250518
Hammerslagspris: DKK 1.400
Vurdering: DKK 2.000

Lille senempire kande af sølv med buklet korpus og fod, stemplet med mestermærke for Peter Hertz (1811-1885, borgerskab i København 1834), København ca. 1850. H. 12,5 cm. Vægt ca. 248 g. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  17-09-2022 20:15:05

655493 15-09-2022 13:39:52 DKK 1400