Peter Hertz. Lille senempire kande af sølv, København ca. 1850

Varenummer: 6250518

Næste bud: DKK 1.400
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Lille senempire kande af sølv med buklet korpus og fod, stemplet med mestermærke for Peter Hertz (1811-1885, borgerskab i København 1834), København ca. 1850. H. 12,5 cm. Vægt ca. 248 g. Fremstår med brugsspor.

Auktionen afsluttes:  21-08-2022 19:04:01
Showroom:   Vejle, DK