Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Sølv, bronze, kobber og tin
Korpus
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Peter Hetz. Sukkerskål og flødekande i sølv med lueforgyldninger. (2)
:
6233620
Hammerslagspris
:
1.300
Vurdering
:
Sukkerskål og flødekande i sølv, præget med empire guirlander, Begge dele med lueforgyldning indvendig. Stemplet Kongelig Hofleverandør Peter Hertz, København, henholdvis 1904 og 1905. Fremstår med brugsspor. Samlet vægt 324 gram. (2)
23-10-2022 09:17:11
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
220244
21-10-2022
15:42:25
1300
Til toppen