Peter J. Lassen. Montana 'Livings Things' plante- og opbevaringskasse

Varenummer: 6225455
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK < 1.000

Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana 'Living Things' plante- og opbevaringskasse, der er med et åbent rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 164 Iris. B. 35,4 cm. x H. 20 cm. x D. 35,4 cm. Modulet er med små gummi dubsko. Fremstår med lette brugsspor herunder få ridser forekommer.
Auktionen afsluttes:  24-06-2022 20:00:00

809017 24-06-2022 18:41:40 DKK 350
874784 22-06-2022 15:40:55 DKK 300