Peter J. Lassen. Montana modul, model 1118, D. 38 cm

Varenummer: 6304420
Hammerslagspris: DKK 1.900
Vurdering: DKK 2.200

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6309033
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana model 1118, der er med to heldækkende låger, bag hvilke hylder. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Modulet er monteret med ophængslister, vægbeslag medfølger. Skruer m.m. medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor, herunder enkelte ridser.
Auktionen afsluttes:  25-11-2022 19:21:44