Peter J. Lassen. Montana modul, model 1125, D. 38 cm.

Varenummer: 6382607
Hammerslagspris: DKK 1.800
Vurdering: DKK 2.000

Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1125 med fire store skuffer, alle med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 144 Fennel. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Ophængslister og vægbeslag medfølger. Skruer m.m. medfølger ikke. Fremstår med brugsspor herunder ridser. Gaber meget lidt i samling på kanten af modulet.
Auktionen afsluttes:  27-05-2023 19:41:57