Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 1120G og 1220G, D. 30 cm. (2)

Varenummer: 6225442
Hammerslagspris: DKK 1.900
Vurdering: DKK 3.200

Peter J. Lassen (1930 -2019). To Montana moduler, model 1220G, der er med to åbne rum og to glaslåger samt 1120G, der er med fire glaslåger, der er bagsidelakeret. Produceret i 12 mm MDF, der er fineret med 147 Shadow, hylder i 154 Azure, skillevæg i 145 Rosehip samt greb i 152 Parsley. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Modulerne er monteret med ophængslister, vægbeslag medfølger. Skruer m.m. medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder ridser forekommer. (2)
Auktionen afsluttes:  24-06-2022 19:25:00