Peter J. Lassen. To Montana moduler model 1341, D. 38 cm.

Varenummer: 6331839
Hammerslagspris: DKK 1.100
Vurdering: DKK 1.000

Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1341 med en heldækkende låge, bag hvilke hylder. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 38 Snow. H. 69,6 cm. x B. 46,8 cm. x D. 38 cm. Ophængslister, vægbeslag samt skruer m.m. medfølger. Fremstår med lette brugsspor herunder få ridser.
Auktionen afsluttes:  26-01-2023 19:50:00