Peter J. Lassen . To Montana sengeborde, model 7141(2)

Varenummer: 6300687
Hammerslagspris: DKK 400
Vurdering: DKK < 1.000

Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana sengeborde, model 7141, der begge er åbne. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 01 White. H. 24 cm. x B. 46,8 cm. x D. 20 cm. Ophængslister og skruer m.m. medfølger ikke. Fremstår med brugsspor bl.a. ridser forekommer. (2)
Auktionen afsluttes:  25-11-2022 19:43:00
Showroom:   DK, Aalborg, Nibevej