Peter Løvig Nielsen for Hedensted Møbelfabrik. To-delt reol af egetræ, 1960'erne (2)

Varenummer: 6382690
Hammerslagspris: DKK 2.200
Vurdering: DKK 4.000

Peter Løvig Nielsen (1915-1989). Reol af finéret egetræ, bestående af: underdel / skænk med låge og fire skuffer med greb af messing, samt overdel med hylder og nedfældig klap bag hvilke hylder og skuffer. H.178, B. 120, D. 26/45 cm. Fremstillet hos Hedensted Møbelfabrik. Fremstår med alders- og brugsspor. (2)
Auktionen afsluttes:  27-05-2023 18:33:00

8665 27-05-2023 09:54:17 DKK 2200
1854948 27-05-2023 01:15:44 DKK 2000