Kategori  Vurdering

Peter Mønsted, vinterlandskab

Varenummer: 5309563
Hammerslagspris: DKK 30.000
Vurdering: DKK 50.000
Peter Mønsted (1859-1941) Vinterlandskab, parti med nøgne træer og krager ved tilfrosset vandløb. Olie på lærred. Sign. P Mønsted, dateret 1888. 87 x 58 cm. (105 x 76 cm.)

Auktionen afsluttes:  26-04-2019 19:40:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej