Peter Raadsig. Olie på plade. 'Italienske bønder søger ly'

Varenummer: 5440193
Hammerslagspris: DKK 2.800
Vurdering: DKK 10.000

Peter Raadsig (1806-1882). Olie på plade Sign. P. Raadsig. Plakette; Charlottenborg udstilling 1863. 42 x 58 cm. (66 x 81 cm.)

Auktionen afsluttes:  27-11-2019 21:00:00
Showroom:  DK, Hørsholm, Hammervej 1