Kategori  Vurdering

Peter Tom Petersen. Faaborg Havn

Varenummer: 5087121
Hammerslagspris: DKK 3.200
Vurdering: DKK 4.000
Peter Tom Petersen (1861-1926) Motiv fra Faaborg havn, olie på lærred, sign. Tom Petersen 1904. 40,5 x 53 (56,5 x 68,5) cm. Proveniens: Winkel & Magnussen 170/208. 1931. Lærredet med små afskalninger, trænger overfladerensning.

Auktionen afsluttes:  17-09-2018 20:10:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej