Kategori  Vurdering

Peter Tom Petersen. Byparti, Gammeltorv / Nytorv, København

Varenummer: 5254060

Næste bud: DKK 8.200
Vurdering: DKK 12.000
Peter Tom Petersen 1861-1926. Byparti med personer og boder, Gammeltorv / Nytorv, København. I baggrunden ses Skt. Petri og Vor Frue kirketårne. Sign. Tom P. Olie på lærred. 29 x 40 ( 48 x 57 ) cm.

Auktionen afsluttes:  28-03-2019 19:00:00
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej