Petroleumslampe af messing. Fregatten Jylland

Varenummer: 6236680
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Petroleumslampe af messing, mrk. 'Fregatten Jylland' . Skærmkuppel af glas med bobler. Brugsspor og inderglas med skår. H. 60 cm, Ø 30 cm.

Auktionen afsluttes:  07-08-2022 18:30:00
Showroom:   Nivå, DK

392845 07-08-2022 18:26:48 DKK 350
247227 05-08-2022 19:52:39 DKK 300