Varenummer: 6037185
Vurdering: DKK 25.000

Philips Wouwerman (1619-1668), tilskrevet. Rytterslag mellem europæisk og arabisk kavaleri, olie på lærred, signeret eller betegnet Ph. Wouwerman. 51 x 71 cm (65 x 86 cm). Fremstår med dubleret lærred, aldersrelaterede krakeleringer, nogle mindre retoucheringer, enkelte små afskalninger.
Auktionen afsluttes:  21-11-2021 17:52:13