Phillip Starck for Kartell. Tre armstole model Barbie Louis Ghost, limited edition (3)

Varenummer: 6298278
Hammerslagspris: DKK 4.400
Vurdering: DKK 6.000

Phillip Starck. Tre armstole med stel af lyserødt og gennemsigtigt polycarbonat, udsmykket med portræt af Barbie på rygstykke. Fremstillet hos Kartell model Barbie Louis Ghost, limited edition. Lanceret i 2009 i forbindelse med Barbies 60-års jubilæum og Kartells 50 års jubilæum. SH. 47 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker (3)
Auktionen afsluttes:  25-11-2022 20:24:58
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej

2008279 23-11-2022 18:23:29 DKK 4400