Piaget. Brillant- alliancering af 18 kt. hvidguld med drejelig midterskinne

Varenummer: 6219299

Næste bud: DKK 13.000
Vurdering: DKK 16.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Piaget. Brillant- alliancering af 18 kt. hvidguld prydet med 3 hvide brillantslebne på tilsammen ca. 0.15 ct To diamanter Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Bemærk: Én diamant udskiftet Crystal (J). Klarhed P1. Samt 3 sorte enkeltslebne diamanter, i alt ca. 0.10 ct. fordelt hele vejen rundt i drejelig midterskinne. Indvendigt stemplet Piaget B 64311, 750. 59.
Vægt ca. 13,2 g. B. 0,7 cm. Ringstr. 62,5/20. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.

Auktionen afsluttes:  04-07-2022 19:32:53
Showroom:   Vejle, DK