Piet Hein & Bruno Mathsson. Super cirkulært spisebord

Varenummer: 6100018

Næste bud: DKK 5.000
Vurdering: DKK 6.400

Piet Hein & Bruno Mathsson. Super cirkulært spisebord monteret med spændben af mat forkromet stål, plade med hvid laminat og aluminiumskant. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1987. H. 71 Ø. 145 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser, mindre kanthak samt underside med afskalninger i maling

DKK 5.000

Køb nu pris
DKK 6.345
Auktionen afsluttes:  02-12-2022 11:54:09