Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord udtræk og to tillægsplader (3)

Varenummer: 6247900
Hammerslagspris: DKK 3.200
Vurdering: DKK 3.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord af fineret sortlakeret træ med udtræk, monteret med spændben. To tillægsplader á 60 cm medfølger.
Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70, 120 x 180/300 cm. Fremstår med alm. brugsspor; småskrammer. (3)

Auktionen afsluttes:  07-08-2022 19:43:10
Showroom:   Roskilde, DK