Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord, Brown Lable fra 2012. L. 180/300 cm (3)

Varenummer: 6383597
Vurdering:

Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord i fineret b�getr� med udtr�k, to till�gsplader, monteret med sp�ndben af forkromet metal. Formgivet 1968. Fremstillet og stemplet hos Fritz Hansen 2012. H. 72 L. 180-300 B. 120 cm. fremstår med alm. brugsspor i form af lette ridser, enkelt kanthak.
Auktionen afsluttes:  03-07-2023 10:43:14
Showroom:   DK, Aarhus, Tomsagervej