Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord, hvid

Varenummer: 6240026

Næste bud: DKK 2.000
Vurdering: DKK 4.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord, med plade af hvid laminat, alukant, spændben af forkromet stål. Udført hos Fritz Hansen, H. 70 cm. L. 180 cm. B. 120 cm. Fremstår med brugsspor, ben med ridser, plade med ridser samt alukant med mærker og manglende stykke af alukant.

Auktionen afsluttes:  21-08-2022 17:30:48
Showroom:   Odense, DK