Pomellato. 'M'ama non M'ama' rhodolitring af 18 kt. guld

Varenummer: 6212703

Næste bud: DKK 4.000
Vurdering: DKK 5.400
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Pomellato. 'M'ama non M'ama' ring af 18 kt. guld prydet med cabochonsleben rhodolit på ca. 1.50 ct. Signeret Pomellato, 750, C140031654 med italienske gold Hallmarks.
Vægt ca. 3,7 g. B. 0,65 cm. Ringstr. 54,5/17,5. Brugsspor på guld.

Auktionen afsluttes:  02-07-2022 20:00:44
Showroom:   Vejle, DK