Poul Henningsen. PH 4½/4 pendel

Varenummer: 6216167

Næste bud: DKK 4.000
Vurdering: DKK 5.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Poul Henningsen. PH 4½/4 pendel med skærme af hvidt opal glas og fatningshus af forkromet metal. Udført hos Louis Poulsen. Ø 45 cm. Fremstår med brugsspor, mellemskærm mangler, og afslag øvre kant af underskærm

Auktionen afsluttes:  06-07-2022 19:09:00
Showroom:   Nivå, DK