Poul Henningsen. PH 4½/4 pendel

Varenummer: 6216167
Hammerslagspris: DKK 3.000
Vurdering: DKK 5.000

Poul Henningsen. PH 4½/4 pendel med skærme af hvidt opal glas og fatningshus af forkromet metal. Udført hos Louis Poulsen. Ø 45 cm. Fremstår med brugsspor, mellemskærm mangler, og afslag øvre kant af underskærm
Auktionen afsluttes:  22-08-2022 19:37:00

692358 22-08-2022 19:26:24 DKK 3000